Licencēts mācību centrs LANDO. LR IZM Lic. Nr. 3360800220

Adrese: Rīga, A. Čaka iela 83/85 Tāl.: +371 67273009, +371 29433553

Irina Lando Maskavā 3. alternatīvas izglītības konferencēIrina Lando Maskavā 3. alternatīvas izglītības konferencē uzstājas jau trešo reizi.

Paldies konferences organizatoriem, kuri, lūk, jau trešo reizi uzaicina Irinu Lando, zinātņu doktori vadības sfērā, uzstāties šajā pasākuma, veltītā mājas izglītošanai.

Rīgā (Latvija, ES), lūk, jau septiņpadsmit gadus darbojas licencēts Mācību centrs Lando. Centrs piedāvā 45 izglītošanas programmas pieaugušiem un bērniem. Atverot Mācību centru Lando, tas specializējās tikai pieaugušo izglītošanas programmās.

Pēc tam Irinas vecākais dēls sāka apmeklēt pirmo klasi, un, atgriezies no turienes, paziņoja, ka viņš nevar ciest skolu. Likās, ka izvēlējāmies tajā momentā labāko skolu, kas nebija lēta, un skolotāja bija laba.

Nācās meklēt alternatīvas. Atcerējāmies visu, ko mācīja mājās. Labi, ka ģimenē visi pieaugušie pilnībā realizējās un prata paskaidrot jebkuru tēmu no skolas programmas.

Programmas, ko tobrīd realizēja Krievijā nederēja, jo pie mums stipri atšķiras bērnu mentalitāte: Latvijā bērni bija brīvāki, nesēdēja klusi un neskatījās pedagogam mutē. Varēja pārtraukt, uzdot jebkuru interesējošu jautājumu. Kopumā, pedagogi no

Maskavas un Sanktpēterburgas mums nederēja, un mēs atgriezāmies pie tā, kā mūs mācīja mājās.

Tādējādi arī parādījās daudzas mācību programmas, kam ir nopietns zinātnisks pamats.

Tas, ko mēs nedarām – mēs neļaujam psihologiem skaidrot matemātiku vai ķīmiju. Pie mums strādā speciālisti, katram no viņiem ir tiesības strādāt ar bērniem. Tā ir ļoti svarīga ES prasība. Tu vari būt ļoti gudrs un attīstīts, bet tas nenozīmē, ka tu vari strādāt ar bērnu auditoriju. Pedagoģiskajā teorijā ir ļoti daudz nianšu, un bez tās praksē realizēt pareizu pieeju ir diezgan sarežģīti.

Eiropā ar katru gadu pieaug prasības Mācību centriem. Lai sauktos par Mācību centru, visām programmām jābūt licenzētām, izglītības uzraudzības komisijas pie Izglītības un zinātnes ministrijas apstiprinātām, Mācību centra pedagogi iziet arī pārbaudes katru mācību gadu, apstiprinot kvalifikācijas līmeni, mācību telpu atbilstību izglītošanas prasībām utt.

Redzot, cik daudz brīvības šajā plānā ir Krievijā, pat apbrīnojami, cik viegli strādāt ar mājas un ģimenes izglītošanu.

Alternatīvas izglītības konferencē ir lieliska iespēja dalīties ar pieredzi, iestrādēm, idejām. Vēlreiz paldies organizatoriem par doto iespēju.

Jaunumi

 

logo 2 3 1

 

 

Licencēts mācību centrs LANDO

LR IZM Lic. Nr. 3360800220

Kontakti

 

   Rīga, A. Čaka iela 83/85
 
  +37167273009, +37129433553
 

Copyright © LANDO 2018, All Rights Reserved.

Яндекс.Метрика