Licencēts mācību centrs LANDO. LR IZM Lic. Nr. 3360800220

Adrese: Rīga, A. Čaka iela 83/85 Tāl.: +371 67273009, +371 29433553

Vai atceraties pasaku par Karlo tēti, kurš pašrocīgi darināja lelli, un tā atnesa viņam laimi un viņa dzīve uzplauka košās krāsās? Arī jūs gribat radīt pats savu lelli? Izmainīt savu dzīvi? Bet pasakas taču dzīvo tepat gluži līdzās – LANDO skolā.
Iesākumam atļaujiet stādīt priekšā mūsu sarunas biedres brīnumdares:
Irīna Lando – LANDO Ātrās iegaumēšanas skolas dibinātāja, unikāla ātrlasīšanas kursa pasniedzēja, autore metodikai, kā ātri iegaumēt vārdus svešā valodā un vairāk nekā divu desmitu zinātnisku publikāciju autore.

 

Burvestība uz zinātniskiem pamatiem

Vai atceraties pasaku par Karlo tēti, kurš pašrocīgi darināja lelli, un tā atnesa viņam laimi un viņa dzīve uzplauka košās krāsās? Arī jūs gribat radīt pats savu lelli? Izmainīt savu dzīvi? Bet pasakas taču dzīvo tepat gluži līdzās – LANDO skolā.

Iesākumam atļaujiet stādīt priekšā mūsu sarunas biedres brīnumdares:
Irīna Lando – LANDO Ātrās iegaumēšanas skolas dibinātāja, unikāla ātrlasīšanas kursa pasniedzēja, autore metodikai, kā ātri iegaumēt vārdus svešā valodā un vairāk nekā divu desmitu zinātnisku publikāciju autore.
Gulnara Gariste – praktizējoša psiholoģe, viņai ir trīs augstākās izglītības, tostarp psiholoģijā, viņa pastāvīgi paaugstina kvalifikāciju Sanktpēterburgas pasaku terapijas institūtā, kur ir ieguvusi “pasaku meistares” kvalifikāciju.
Natālija Ratkeviča – beigusi banku koledžu, LU Ekonomikas fakultāti, “Dekoras studijas” kursus, mākslas kursus, turpina mācīties pie Latvijā pazīstamiem leļļu māksliniekiem.

Aut.: Dzirdēju, ka pie jums skolā kārtējo reizi notiekot brīnumi.
I.: Mēs nopietni ejam plašumā. Mums ir jaunas programmas: “Jauno bruņinieku un daiļo dāmu skola” pusaudžiem, “Drosmīgo bruņinieku un daiļo dāmu skola” pieaugušajiem. Tā nav tikai ātrlasīšana vien. Mēs izejam jaunā līmenī. No Pēterburgas Gulnara atveda ļoti interesantas izstrādnes leļļu terapijā, Natālija strādās mūsu jaunajā virzienā “Skaista aizraušanās vīriešiem un sievietēm”. Šie virzieni iekļaujas mūsu programmās vai tiek piedāvāti kā atsevišķi treningi.
Aut.: Stāstot par LANDO Mācību centru, mēs parasti runājam par unikālām metodikām, psiholoģiskām pieejām, cilvēka superiespējām... Kāds tam visam sakars ar lellēm?
G.: Leļļu terapija ir viens no pasaku terapijas novirzieniem. Darināt lelles, tas nozīmē mācīties izprast un pieņemt pašam sevi. Runa ir par nopietnām psihotehnoloģijām. Mēs sākam ar uzlādētu pērlīti. Tas ir tāds nedaudz meditatīvs moments. Paņemam rokā pērlīti, iedomājamies vislolotāko vēlēšanos, noskaņojamies uz savu “es-koncepciju” un sākam jaunrades procesu – darinām SAVU lelli. Bet ar mūsu vēlēšanos uzlādēto pērlīti ieliekam lellei galvā. Ar ko šī tehnika ir laba? Pirmkārt, jaunrades elements. Tas, ko mēs savā dzīvē praktiski nerealizējam. Tā ir iespēja kādu laiku būt pašam sev, ieklausīties savās domās un vēlmēs. Jūs neticēsit, bet lelle kļūst līdzīga savam īpašniekam. Mēs taču atdodam viņai daļiņu no savas dvēseles. Viņa ir mūsu talismans. Atkarībā no mūsu noskaņojuma un iekšējā stāvokļa lelle var izdoties gan jautra, gan skumīga. Katrai lellei ir savs vārds un savs raksturs. Ar viņu palīdzību mēs varam izspēlēt kādas dzīves situācijas, dalīties problēmās. Tā ir pasaku terapija. Mūsu vietā runā lelles. Runā arī to, ko mēs nevaram pateikt. Tādēļ lelle kļūst mums vēl tuvāka. Trenings turpinās apmēram 3 stundas. Pēc tam cilvēki paši izlemj, vai viņiem turpināt nodarbības, vai ne.
Aut.: Bet kāds tam visam sakars ar ātrlasīšanas un ātras iegaumēšanas metodikām, ar cilvēka iespējām?

I.: Ko jūs! Jaunrade un pašizpausme ir vistiešākajā veidā saistīta ar smadzeņu darbību! Mēs cieši sadarbojamies ar Pēterburgu, tostarp arī ar Pasaku terapijas institūtu. Šis novirziens ir pazīstams jau ilgus gadus, un es jau sen gribēju atvest to uz Rīgu. Ņemsim kaut vai programmu pusaudžiem. Pieņemt pašam sevi – viņiem tas ir ļoti aktuāli. Viņiem to it kā gribas, bet kaut kā nesanāk. Tāpēc pasaku terapijas kurss ir daļa no programmas “Jaunajiem bruņinieki
em un daiļajām dāmām”. Mēs, pats par sevi saprotams, iemācīsim viņus ātri lasīt un ātri iegaumēt. Taču bērni nāk šurp ne jau tādēļ. Viņiem ir sakrājies ļoti daudz jautājumu. Un caur mūsu metodikām viņi atbildēs uz tiem paši.
Pieaugušajiem, tostarp sievietēm, ir atsevišķi treningi, savas psihotehnoloģijas. Un tajās palīdz tieši jaunrade. Patlaban mēs gatavojam jaunu ļoti spēcīgu treningu – “Jaunrades maģija”. Mēs iemācīsim cilvēkus rakstīt dzeju, zīmēt, izšūt un darināt kaut ko pašiem savām rokām... Tas ir nākamais mūsu attīstības loģiskais etaps. Mēs patiesi strādājam ar ļoti spēcīgām tehnikām un cilvēka superiespējām. Domāšana – tas ir labi. Taču mēs nedrīkstam aizmirst arī par garīgo. Mums nav nevienas programmas, kura būtu būvēta tikai un vienīgi uz treniņiem. Katrā no tām ir ielikta dvēsele. Visupirms tieši tāpēc mūsu Centrs ir kļuvis tik populārs. Cilvēks meklē, kā sevi izteikt. Viņš nevēlas būt par supermašīnu.
G.: Mūsu treningi sākas ar mīlestību pret sevi: saprast, pieņemt, iemīlēt sevi. Iedomāties vēlēšanos. SEV. Mums visiem kaut kā trūkst, bet, neiemīlējuši sevi, mēs nespējam iemīlēt citus, pieņemt apkārtējo. Visi kompleksi un aizvainojumi sākas ar to, ka mēs nesaprotam paši sevi.
Aut.: Nu un – darinām lelli – un mūsu dzīvē viss izmainās?
G.: Nē. Taču tas ir viens no momentiem, kad var kaut ko izmainīt, par kaut ko aizdomāties. Sevi visu laiku vajag atbalstīt, stimulēt! Turklāt, ieraudzīt sava darba rezultātu – tā ir vēl viena iespēja noticēt pašam sev, it īpaši, ja dzīvē kaut kas “neštimmē”.
N.: Es arī strādāju ar lellēm, bet nedaudz citā virzienā. Mēs ar bērniem un ar pieaugušajiem darinām lelles, saceram un spēlējam leļļu teātrī. Ar leļļu darināšanu es aizrāvos jau sen. Pakāpeniski šī aizraušanās noveda pie mākslas studijas, kuras mērķis ir dot bērniem radošas iemaņas. Ļoti gribas izkustināt arī pieaugušos, lai atdzimtu mājas teātru tradīcijas. Bērni piedalās procesā no paša sākuma. Lai saprastu, kādas lelles darināt, ir jāsacer pasaka. Mēs piedāvājam kā bāzes nodarbības, tā arī kursus, kur ietilpst zīmēšana, veidošana, izšūšana, suvenīru un atklātnīšu darināšana, dažādu materiālu apstrādes tehnoloģiju un paņēmienu apgūšana. Mēs spēlēsim teātrus, organizēsim izstādes, veltījumus... Un daudziem vecākiem stāv priekšā atklājums, ka viņu bērni ir mazas personības.
G.: Runājot par maniem sieviešu treningiem, jāsaka, ka tā tomēr vairāk ir psiholoģija. Tas, ko mēs pārdzīvojam treninga laikā, atgādina grūtniecību, dzimst kaut kas jauns, un tas ir ļoti simboliski. Iesākumā sieviete gatavojas, izvēlas materiālus. Ja viņa, iedama uz treningu, steigā pagrābj kādu veca saburzīta krekla gabalu, kāda lelle tad viņai iznāks? Kāds talismans? Lelli mēs veidojam pakāpienu pēc pakāpiena: veidojam galvu, ģērbjam. Vispēdīgi “atdzīvinām” seju. Trenings beidzas ar to, ka mēs izdedzinām lelles galvā caurumiņu un ieveram tajā diegu. Viņai “sāp”, bet pasaulē mēs taču nākam caur sāpēm. Tas ir ļoti dziļš psiholoģisks moments. Darināt lelli ir viegli, sarežģītāk ir izprast katras kustības jēgu.
Aut.: Vai tad ar vienu nodarbību pietiek? Vai arī es varu nākt pie jums kaut vai katru dienu un darināt jaunu lelli?
G.: Bet lūdzu! Taču, ja cilvēks nāk pie mums pastāvīgi, tad es varu piedāvāt individuālu programmu, citas tehnikas, piemēram, zīmēšanu vai smilšu terapiju. Mēs gatavojam īpašu sieviešu treningu, kura ilgums būs no 8 līdz 15 dienām un kurā būs iekļautas visas jau minētās, kā arī daudzas citas tehnikas. Paralēli var nākt arī uz Natālijas nodarbībām... Būtu tik bijusi vēlme izmainīt savu dzīvi! Rezultāti var pārspēt visas jūsu cerības.

I.: Tas ir mūsu Centra galvenais princips. Mēs nekad neatkārtojamies. Nodarbība nelīdzinās nevienai citai, katrs trenings ir unikāls. Citādi būtu garlaicīgi strādāt. Mēs taču neesam konveijers. Kad ir interesanti pasniedzējam, interesanti ir arī tiem, kas mācās. Atkārtošos: mēs patiesi izejam jaunā līmenī. Tagad zinātniskās izstrādnes skars arī jaunradi. Pasaku terapija – tā patiesi ir burvestība uz zinātniskiem pamatiem. Bet vai tā ir terapija vai vienkārši skaista aizraušanās – nu, sauciet, kā gribat.

G.: Lielumlielais vairums ierodas ar vārdiem: “Es nekad tā nespēšu!” Un kad kaut kas dzimst, cilvēks saprot, ka viņš spēj, ka viņš ir talantīgs. Katra mūsu nodarbība – tas ir konkrēts rezultāts, kuru var “pataustīt”.
Aut.: Nu tad beidzot es esmu atradusi to atslēdziņu, kura der visām jūsu Centra durvīm, vai nu tā būtu ātrlasīšana, vai pasaku terapija. Sākumā cilvēks saka: “Es nekad tā nespēšu!” Bet pēc tam: “Es varu, es spēju!”
I.: Ļaut cilvēkam izjust, ka viņš var, ka viņš spēj – tā ir tikai viena mūsu darba šķautne. Vēl ir arī daudz citu. Mērķis ir ienest mieru dvēselē. Piemēram, mums ir programmas vecākiem ar bērniem, bērni redz, ka “mamma prot un spēj” . Skaidrs, ka tāda lelle būs visskaistākā!
G.: Un vēl tā ir prasme vienoties, dzirdēt un saprast citam citu. Tas ir ārkārtīgi svarīgi, šī diāde: māte ar bērnu. Viņi divātā vienkārši taisa lelli, bet uzreiz kļūst redzams saskarsmes līmenis, visas šās ģimenes problēmas. Un mēs varam palīdzēt tās atrisināt, kopīgi izrunājot visu to, reizēm arī pirmajā acu uzmetienā it kā gluži banālus jautājumus.
I.: Pašizpausme un individualitāte jaunradē vēlāk izpaužas arī dzīvē. Arī lelli var darināt dažādi. Dzīvot var dažādi. Kā tu vari zināt, ka tev neizdodas, ja tu nekad neesi to darījis? Tev notiek izdosies! Tas arī ir parastais brīnums.

Lando® – Ātras iegaumēšanas skola
Izglītības un zinātnes ministrijas licence nr. 3360800220
Ātrlasīšana, ātra iegaumēšana, valodu mācīšana, zīmēšana, oratora māksla, psiholoģija
Rīga, A. Čaka iela 83/85 (atsevišķa savrupmāja pagalmā)
tālr. +371 67273009; mob. tālr. +371 29433553; fakss +371 67273010
RAKSTĪT VĒSTULI

WWW.LANDO.LV
www.skolaplus.lv – raksti vecākiem
www.poni.lv – materiāli nodarbībām ar bērniem
www.oratorika.lv – Oratora mākslas akadēmija. Oratora mākslas kursi Rīgā.

Strādājam no 1999. gada. Mēs piedalījāmies 10 Eiropas projektos. Tikai pēdējā projekta ietvaros mācībās piedalījās 2652 cilvēki no Latvijas Republikas 21 rajona.
Grāmatu sērija "Viena klase - par vienu dienu"® - Ir izdotas 16 grāmatas.
Attēlā – mūsu ofiss Rīgā.

NOFORMĒT PIETEIKUMU

Jaunumi

 

logo 2 3 1

 

 

Licencēts mācību centrs LANDO

LR IZM Lic. Nr. 3360800220

Kontakti

 

   Rīga, A. Čaka iela 83/85
 
  +37167273009, +37129433553
 

Copyright © LANDO 2018, All Rights Reserved.

Яндекс.Метрика