Licencēts mācību centrs LANDO. LR IZM Lic. Nr. 3360800220

Adrese: Rīga, A. Čaka iela 83/85 Tāl.: +371 67273009, +371 29433553

Total Soul VIP-klientiem. Irinas Lando meistarklaseIrina Lando vadīja meistarklasi foruma Total Soul VIP-klientiem. Uz Total soul lielās skatuves kā  spīkeris uzstājas Igors Manns, kas ieintriģēja auditoriju ar paziņojumu, ka viņš lasa vienu grāmatu dienā.

Tā kā Irina Lando aizstāvēja doktora disertāciju par tēmu, kā izmantot ātras lasīšanas un ātra iegaumēšanas metodes ieejošās informācijas apstrādes ātruma palielināšanai personālam, tad meistarklasē analizēja faktorus, kas ietekmē lasīšanas ātrumu un informācijas apstrādes ātrumu.

Ātra lasīšana – tas nav pašmērķis. Bet tieši ar lasīšanu var palielināt informācijas apstrādes ātrumu pieaugušiem cilvēkiem.

Acis ir tieši savienotas ar galvas smadzenēm. Mainot informācijas pasniegšanas ātrumu, pie pareizas acu kustības pa tekstu, var nopietni uztrenēt galvas smadzenes.

Ātra lasīšana – tas ir praktisks treniņš, kura gaitā galvas smadzenes sāk apstrādāt  informāciju divas vai trīs reizes ātrāk. Līdz treniņa sākumam jāsaprot, kādas iemaņas tiks noslīpētas un kāpēc vajag to vai citu vingrinājumu.

VIP – tā ir īpaša auditorija, skaidri orientēta uz rezultātu. Tādi cilvēki visbiežāk grib saņemt atbildi uz jautājumiem: “Kam man tas, un ko es ar to darīšu?”

Igora Manna piemērs izrādījās lipīgs, un auditorija bija dzīvi ieinteresēta, lai iemācītos ātrāk apstrādāt teksta informāciju. Patiešām, vienkāršāk ir izlasīt vienu grāmatu dienā, nekā lasot mazām porcijām pa piecām-septiņām lappusēm. Ja lasa lēni, tad galvas smadzenes uztver informāciju sadrumstaloti. Pie ātras lasīšanas galvas smadzenes sākumā sāk saprast teksta informāciju ar noturīgiem vārdu savienojumiem, pēc tam – lielākiem blokiem, pēc tam –rindiņām, teikumiem un rindkopām. Bet tādējādi “ieskrieties” var tikai izlasot simts-simts piecdesmit lappuses stundā. Šim nolūkam galvas smadzenēm jābūt uztrenētām noturēt tādu informācijas apjomu no teksta avota.

Šī iemaņa nav iedzimta, jo lasīt mēs nemācāmies no dzimšanas, bet iemaņu var attīstīt. To sasniedz ar noteiktiem vingrinājumiem. Nodarbībām vajag  piecas-sešas dienas pēc kārtas pa trīs stundām.

Jaunumi

 

logo 2 3 1

 

 

Licencēts mācību centrs LANDO

LR IZM Lic. Nr. 3360800220

Kontakti

 

   Rīga, A. Čaka iela 83/85
 
  +37167273009, +37129433553
 

Copyright © LANDO 2018, All Rights Reserved.

Яндекс.Метрика