Licencēts mācību centrs LANDO. LR IZM Lic. Nr. 3360800220

Adrese: Rīga, A. Čaka iela 83/85 Tāl.: +371 67273009, +371 29433553

Irina Lando akadēmijā “Jeralaš” vadīja iegaumēšanas nodarbībasAkadēmijas “Jeralaš” jaunajiem aktieriem jāiegaumē un jāatceras kameras priekšā garus tekstus, piešķirot tiem noteiktu emocionālu nokrāsu.

Vecāki bieži aizmirst par to, lai režisors gribētu iedot lomu tam vai citam jaunajam aktierim, nepietiek tikai ar vēlēšanos.

Bērniem, pat ar ļoti spilgtu un atmiņā paliekošu ārieni, jāprot iegaumēt un vajadzīgajā momentā reproducēt lomas tekstu.

Bērni un viņu vecāki bieži apvainojas, kāpēc kāds saņem galveno lomu, un pārējie paliek tikai masu skatos. Bet iztēlojieties filmēšanas procesu. Lai uzfilmētu sērijas trīs minūtes, varbūt vajadzīgas desmit darba stundas.

Iztēlojieties situāciju, kad vienā kadrā vienlaicīgi nokļūst četri jaunie talanti. Divas stundas līdz ainas sagatavošanai viņiem uzklāja grimu, uzstādīja vajadzīgo gaismu, sagatavoja kostīmus. Tātad, viss gatavs. Sākas filmēšana, kuras laikā vienam no varoņiem jāpaklūp un jānokrīt. Viņš lieliski tiek galā ar savu lomu, un tajā pašā momentā cilvēks otrajā plānā aizmirst savu lomu. Visu jāfilmē no jauna.

Cik liela ir iespēja, ka to, kurš pastāvīgi kļūdās un sajauc savu lomu, režisors uzaicinās vēlreiz uz filmēšanos.

Līdztekus atmiņas attīstīšanai, aktieriem jāattīsta uzmanība. Jaunie aktieri aizmirst, ka režisors nestrādās ar katru individuāli un neatkārtos vienu un to pašu desmit reizes.

Rezultātā, ja bērnam nav attīstīta atmiņa, nav trenēta uzmanība, un viņš nevar iegaumēt lielus teksta apjomus, nepalielinās vadošo lomu iegūšanas iespēja.

Šīs problēmas risināšanai Irina Lando vadīja nodarbības akadēmijā “Jeralaš” jaunajiem aktieriem un aktrisēm. Vecākiem bija iespēja piedalīties nodarbībās un vērot izglītošanās procesu. Pēc vecāku atsauksmēm, viņiem radās interesanta pārdomu tēma.

Jāatceras, ka uzmanība nav iedzimta iemaņa. Uzmanība ir iegūta iemaņa, ko jāattīsta, ja jūs gribat, lai jūsu bērns saņemtu vadošās lomas.

Jaunumi

 

logo 2 3 1

 

 

Licencēts mācību centrs LANDO

LR IZM Lic. Nr. 3360800220

Kontakti

 

   Rīga, A. Čaka iela 83/85
 
  +37167273009, +37129433553
 

Copyright © LANDO 2018, All Rights Reserved.

Яндекс.Метрика