Licencēts mācību centrs LANDO. LR IZM Lic. Nr. 3360800220

Adrese: Rīga, A. Čaka iela 83/85 Tāl.: +371 67273009, +371 29433553

lando.lv_lekcija_Jelgava.jpgJebkurš pasniedzējs sastopas ar nepieciešamību pastāvīgi uzlabot savas profesionālās iemaņas. Latvijā pil. Jelgava notika konference sākumskolas skolotājiem, veltīta lasīšanas iemaņu attīstīšanai un uzlabošanai sākumskolā. Licencētā Mācību centra Lando.lv direktore un dibinātāja Irina Lando vadīja ātrlasīšanas un ātras iegaumēšanas meistarklasi pedagogiem. Uz šo tikšanos Irinu Lando uzaicināja pēc pašu pedagogu lūguma un rekomendācijām, jo viņi bija ieinteresēti jaunu mūsdienu pasniegšanas pieeju meklēšanā. Konferencē piedalījās vairāk kā 150 skolotāji.

 

Skolotāji mūsdienu skolā atrodas starp divām krustugunīm: no vienas puses, vecāki no viņiem gaida, lai pasniedzēji dod gatavu rezultātu, tas ir, lai bērns iemācītos. No otras puses, bieži vien vecāki uzstāj, ka no bērna nedrīkst neko prasīt, viņu tikai jāieinteresē un jāizklaidē.

 

Jāatceras, ka mācību process nevar būt vienpusējs. Ja bērnam nepiemīt mācībām nepieciešamās iemaņas, tas ir, viņš neprot klausīties, saprast, uztvert un analizēt, diez vai viņu kas stipri ieinteresēs, izņemot datorspēles. Datorspēle aizrauj tik stipri tāpēc, ka pastāvīgi liek būt spriedzes stāvoklī, attēls mainās pastāvīgi un lielā ātrumā. Informācijas pasniegšana stundā ir stipri palēnināta salīdzinājumā ar datorspēlēm. Vēl mazāks informācijas uztveres ātrums ir lasīšanā, īpaši, ja bērns lasa reti un nelabprāt.lando.lv_lekcija_Jelgava.jpg

 

Vecāki reti domā par to, ka bērns vienkārši nespēj uztvert izlasīto, ja viņam ir nepietiekams vārdu krājums. Kā var sasaistīt un vispārināt tekstu, ja tu nezini, ko nozīmē atsevišķi vārdi, īpaši, ja tie ir termini vai atslēgas vārdi.

 

Praktisko nodarbību gaitā izdevās apspriest jautājumus par to, kā īsti pasniegt informāciju: ātri vai lēni, vai ir vērts vairākas reizes atkārtot, cik reizes jāpaskaidro to, ko nesaprata, uz ko orientēties – uz stiprajiem vai vājajiem.

 

Paldies visiem skolotājiem par dalību šajā meistarklasē. Paldies par diskusiju. Patīkami, ka mums ir tik daudz cilvēku, kas ir gatavi strādāt ar sevi jaunu ceļu meklēšanā pasniegšanas procesa uzlabošanai. Aicinām pedagogus uz sadarbību.

Jaunumi

 

logo 2 3 1

 

 

Licencēts mācību centrs LANDO

LR IZM Lic. Nr. 3360800220

Kontakti

 

   Rīga, A. Čaka iela 83/85
 
  +37167273009, +37129433553
 

Copyright © LANDO 2018, All Rights Reserved.

Яндекс.Метрика